Solárium

CENA
1 min 9.50,- Kč
Permanentka 100 min - platnost 6 měsíců 850,- Kč
Permanentka 200 min - platnost 12 měsíců 1 600,- Kč

V našem studiu je k dispozici horizontální turbo solárium LUXURA X7 40 SPr Intensive, které má možnost nastavení intenzity opalování, chlazení obličeje a celého těla. Po dobu opalování můžete poslouchat rádio, či vlastní hudbu z MP3 přehrávače. Solárium hovoří česky.

Na recepci je možnost zakoupení solární kosmetika značky RADICAL.

IMG_1959

Důležité informací pro opalování v soláriu

Před prvním vstupem do solária je dobré se nejprve poradit např. s dermatologem, zda je pro Vás opalování vůbec vhodné.  Dále je nutné znát svůj fototyp a přizpůsobit mu styl a délku opalování. Lidé se světlou a pihovatou kůží by se měli soláriu spíše vyhýbat. Začínáte – li s opalováním, ideální doba opalování by se měla pohybovat mezi 8 – 10 minutami, naopak maximální doba opalování by ideálně neměla přesáhnout 20 minut.

Samozřejmostí je také dbát o pokožku speciálními solárními přípravky (běžné opalovací krémy nejsou vhodné) a chránit si zrak speciálními brýlemi (tyto brýle jsou na místě k dispozici).

Pokud si nejste jistí, zda je pro Vás solárium vhodné, poraďte se s obsluhou přímo v našem studiu.

Naše solárium je pravidelně kontrolováno a má potřebná a platná osvědčení.

Opalování v soláriu přispívá k předčasnému stárnutí kůže a do určité míry může ovlivnit nežádoucí procesy, které mohou vést k rozvoji rakoviny kůže.

 

Jaký jste fototyp

1. Keltský typ (asi 2 procenta české populace): Má velmi světlou pokožku, pihy, rezavé nebo blond vlasy, modré oči. Vždy se spálí, nikdy neopálí. Do solária by vůbec neměl chodit. Řadí se sem také děti.

2. Evropan se světlejší pletí (asi 12 procent): Má světlou pleť a zelené až hnědé oči. Vždy se opálí do červena, často se spálí.

3. Evropan s tmavou pletí (asi 78 procent): Má tmavě plavé až hnědé vlasy a hnědé oči. Zrudne zřídka, opaluje se dobře.

4. Středomořský typ (asi 8 procent): Má tmavé vlasy, tmavou kůži, tmavohnědé oči. Nikdy nerudne.

Jedenáct rad pro solární opalování
1. Zjistěte si svůj fototyp a pak zvažte, jaké volit časové intervaly opalování. Tabulku s uvedením bezpečné doby by měli mít v soláriu k nahlédnutí. Maximální doba opalování je 30 minut, pro začátek by neměla doba strávená v soláriu překročit pět až deset minut, podle citlivosti pokožky. Po prvním použití solária si udělejte pauzu 48 hodin, mezi dalšími návštěvami by měl být časový odstup minimálně 24 hodin.

2. Pokud užíváte nějaké léky (například antibiotika, protizánětlivé léky, antidepresiva), pečlivě prostudujte příbalový leták, abyste se vyvarovali nežádoucích účinků na kůži. Také v těhotenství si opalování raději odpusťte, vyhnete se tak vzniku pigmentových skvrn. Návštěva solária není vhodná pro lidi po operaci očí.

3. Nezapomeňte si chránit oči vhodnými brýlemi s UV filtrem, měly by být všude k půjčení. Pouze zavřít oči nestačí, paprsky pronikají i víčky.

4. Před opalováním odstraňte z kůže veškeré kosmetické prostředky (make-up, parfém), obsahují totiž chemické látky, které mohou reagovat s paprsky nepříjemným zarudnutím kůže a vyrážkou. Sundejte si také všechny šperky.

5. Nepoužívejte běžné opalovací krémy s UV faktory; pro solária jsou vyvinuty speciální přípravky. Ty zabraňují vysoušení pokožky, a navíc řada z nich obsahuje složky, které opálení zesílí.

6. Zkontrolujte si, zda je solárium čisté; K dispozici by měl být i dezinfekční prostředek v lahvi, abyste si mohli lůžko ještě sami utřít. Trubice by měly být čisté, prach nesvědčí o dobré péči.

7. Máte právo vědět, jak staré jsou zářivkové trubice a kolik hodin mají naběháno; majitel by vám měl na požádání vše ukázat.

8. Nechte si předvést, jak se přístroj zapíná a všechna další ovládací tlačítka. Po ulehnutí si je raději osahejte, protože v brýlích na ně budete hůř vidět. Samozřejmě, že je možné přístroj kdykoliv vypnout, zvednout víko a odejít i před koncem nastavené opalovací doby.

9. Po opalování se opět namažte vhodným přípravkem, který zabrání vysušení kůže, a několik hodin se nesprchujte.

10. Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci. V soláriu si už vyberete svou denní dávku záření a na sluníčku byste ji neúměrně zvýšili.

11. Pokud se vám na kůži objeví červené skvrny, různé otoky nebo jiné nepřirozené reakce, zajděte k lékaři